Wydarzenia

Konferencja naukowa: Poznaj swój potencjał - rozwiń skrzydła!

W imieniu Fundacji In Corpore oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Naukowej: Poznaj swój potencjał – rozwiń skrzydła!
Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w części plenarnej, ale również w wydarzeniach towarzyszących – sesjach plakatowych, a także debacie poświęconej upowszechnianiu dobrych praktyk w nauczaniu, wykorzystaniu osiągnieć nowoczesnych metod terapeutycznych w pracy pedagoga i nie tylko!

 

Dodatkowo przedsięwzięcie połączone jest z akcją na rzecz dzieci z zaburzeniami koncentracji uwagi, z tej okazji specjaliści Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore będą przeprowadzać nieodpłatne badania* z wykorzystaniem testu MOXO na terenie Muzeum Śląskiego oraz we wszystkich oddziałach CDiT.

 

Rejestracja:
Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Fundacji In Corpore.
Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja wg kolejności zgłoszeń.

 


W czasie trwania Konferencji wykonywane będą nieodpłatne testy ciągłego wykonywania – Moxo – pomiary zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności, nadruchliwości.

MOXO to innowacyjny komputerowy test ciągłego wykonywania, który skutecznie wspomaga proces diagnozy ADHD. Narzędzie to zapewnia dokładne pomiary zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności, nadruchliwości.
Wyniki testu Moxo skutecznie wspomagają postawienie diagnozy o ADHD (i innych zaburzeniach) bądź wykluczenie występowania tego zaburzenia, a także planowanie terapii, w tym farmakoterapii, z uwzględnieniem wpływu różnego rodzaju dystraktorów na zachowanie badanego.

Moxo występuje w dwóch wersjach wiekowych:
– od 7 do 12 rż.
– dla młodzieży i dorosłych w wieku od 13 do 60 lat.

 

Zapisy pod numerem tel.: 883 337 981 (w godzinach 8.00-16.00); decyduje kolejność zgłoszeń.
W związku z dużym zainteresowaniem wyznaczono dodatkowy termin nieodpłatnych badań – 27 października 2018 (sobota) – we wszystkich filiach Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore: Katowice, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa.